پیام تبریک رئیس سازمان اورژانس 115 استان بوشهر به مناسبت ولادت با سعادت امام علی (ع) و روز پدر و فرارسیدن نوروز

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس استان بوشهر دکترعبدالرحیم دادجو؛ فرا رسیدن سال جدید را که هم راستا با تولد اسوه مردانگی شد تبریک گفت.

متن پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم 

یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار

 

یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال

حضرت علی( ع ) چشم به جهان گشوده ، تا تجلی پیوند نور الهی و تابش زلال هدایت نبوی باشد و همچون خورشیدی درخشان روشنگر راه تمامی پدران و پسران ایران اسلامی است.

اینجانب ضمن تبریک این میلاد فرخنده و خجسته را به تمامی پدران و مردان واقعی حوزه اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر تبریک و تهنیت می‌گویم و آرزومندم که همکاران حوزه اورژانس پیش بیمارستانی  در سالی که پیش‌رو است همچون گذشته افتخارآفرین، با قلبی سرشار از مهربه مردم عزیز ایران زمین درعرصه مسئولیت آفرین خدمت به بیماران و مصدومین، منشا عملکردی موثر در اورژانس۱۱۵ باشند. بهروزی شما را در سال پیشرو از خداوند منان خواستارم.

رییس سازمان اورژانس 115 خبر داد

حوادث چهارشنبه سوری در استان بوشهر 11 نفر مصدوم داشت

به گزارش روابط عمومی، رییس سازمان اورژانس 115 استان بوشهر، دکتر عبدالرحیم دادجو بیان کرد: مراسم چهارشنبه سوری 11 نفر مصدوم به جای گذاشت، از این تعداد یک نفر به صورت سرپایی مداوا شده و ده نفر برای ادامه درمان به بیمارستان منتقل شدند.

مسئول بحران استان؛ اظهار کرد: مصدومین حوادث چهارشنبه سوری بین سنین 7 تا 29 ساله هستند و بیشترین آسیب به ناحیه دست و صورت این افراد وارد شد.

سکینه ارجمندی در ادامه گفت: آسیب دیدگان دو نفر زن 15 و 17 ساله و نه نفر دیگر مرد می باشد  سوختگی آنها از نوع درجه  یک و 2 و سه است .

رییس سازمان اورژانس بوشهر خبر داد:

استقبال از ریاست جمهوری و هیئت دولت توسط سازمان اورژانس 115 

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس 115؛ جلسه هماهنگی سازمان اورژانس  در خصوص سفر ریاست محترم جمهور و هیئت دولت و رییس اورژانس کشور به استان بوشهر و شهرستان کنگان روز شنبه مورخ 25 اسفند سال جاری در محل دفتر رییس اورژانس  برگزار گردید.

در این جلسه رییس اورژانس  بیان داشت : در آستانه سفر قریب‌الوقوع ریاست محترم جمهور و هیئت دولت به استان بوشهر هستیم که این سفر فرصت خوبی است به نفع استان بهره مند شویم .

دکتر دادجو در خصوص هماهنگی و اطلاع رسانی به نیروهای امدادی و عزیمت بالگرد، اتوبوس آمبولانس و  چندین دستگاه آمبولانس‌ و آماده باش کل استان  جهت دیدار و سخنرانی ریاست محترم جمهور مطالبی عنوان نمود و از مدیران اجرایی خواست در استقبال از ریاست جمهور و هیئت دولت کل نیروهای سطح استان آماده باشند در این استقبال حضور پر شور داشته باشند.

 رییس سازمان اورژانس 115از استقبال حجت الاسلام حسن روحانی و هیت همراه روز یکشنبه در ورزشگاه شهدای کنگان گفت : در این مراسم هفت دستگاه آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، و یک فروند بالگرد و 22 نفر نیروی تکنسین ماهر پوشش امدادی را بر عهده دارند . 

 

رییس سازمان اورژانس 115 خبر داد

آموزش پیشگیری از حوادث چهارشنبه سوری به 6000 نفر/ گزارش تصویری

به گزارش روابط عمومی؛ رییس سازمان اورژانس 115 اظهار کرد: شش هزار نفر عموم مردم اعم از دانش آموزان مقطع پیش دبستانی تا پیش دانشگاهی، نمازگزاران در مساجد، حسینیه‌ها و مردم در پارک‌ها از آموزش‌های اورژانس 115 جهت پیشگیری از حوادث احتمالی چهارشنبه آخر سال بهره بردند. 

 

 

 

 

 

 

 

دکتر عبدالرحیم دادجو بیان کرد: آموزش‌های اورژانس شامل تهیه و توزیع ده هزار پمفلت در سطح استان و تهیه بنر شامل نکات مهم پیشگیری از حوادث مربوط به چهارشنبه آخر سال از اول اسفند شروع و هنوز هم ادامه دارد. 

گفتنی است در همین راستا یک همیار 6 ساله ((اهورا جمالی )) نیز به آموزش پیشگیری از حوادث چهارشنبه سوری مقطع سنی خود در مدرسه بچه‌های ایران پرداخت.

 

دکتر دادجو افزود: هرگونه بی توجهی به نکات ایمنی و سهل انگاری در برپایی مراسم چهارشنبه سوری می تواند زیان های جانی و مالی سنگین و غیر قابل جبرانی را در حوادث چهارشنبه سوری به دنبال داشته باشد.حادثه برای هرکسی اتفاق میفتد. در برخی حوادث، افرادی کشته شده یا به شدت آسیب میبینند. اما از بروز اغلب حوادث از جمله حوادث چهارشنبه سوری میتوان جلوگیری کرد.

 

 

 

 

 

نکات مهم پیشگیری از حوادث چهارشنبه سوری

باید به بچه ها آموزش داد که آنها در مقابل مواد محترقه و منفجره و آتش بازی آسیب پذیر هستند. آموزش آسیب پذیری در مقابل خطرات مذکور، از اهمیت خاصی برخوردار است. 

از نگهداری مواد محترقه، تهیه و ساخت وسایل آتش بازی به خصوص در منزل، زیر زمین، محل کار و … جداً جلوگیری کنید. از حمل مواد محترقه و آتش گیر و انفجاری حتی به مقادیر بسیار کم، در جیب لباس و کیف جداً خودداری کنید. 

همیشه در مواقع آتش بازی جهت اطفاء حریق، آب، کپسول اطفاء حریق و حتی الامکان جعبه کمکهای اولیه در دسترس باشد. مواد آتش بازی (منفجره و محترقه) را به طرف افراد دیگر پرت نکنید. هیچگاه مواد آتش بازی (منفجره و محترقه) را در ظروف شیشه ای یا فلزی قرار ندهید، زیرا در صورت انفجار ذرات شیشه یا فلز، به اطراف پرتاپ شده و سبب صدمات و خطرات جانی خواهد شد.

هیچگاه از الکل برای آتش گیری مواد استفاده نکنید. از آتش زدن لاستیک، هیزم، کارتن خالی و امثال آن چه در واحدهای مسکونی و چه در معابر، کوچه و خیابان خودداری نمایید. از پرتاب مواد آتش زا مانند فشفشه و موشک بر روی درخت ها، بام و بالکن منازل که از عوامل عمده بروز آتش سوزی است جداً خودداری کنید.

از ریختن مواد سریع الاشتعال مانند نفت، بنزین و غیره بر روی مواد آتش گیر جداً خودداری شود. از قرار دادن ظروف تحت فشار از جمله کپسول، اسپری، حشره کش ها و غیره بر روی آتش خودداری شود. از سوزاندن وسایلی چون کپسول گاز، لاستیک و آمپول و استفاده از مواد آتش زا نظیر بنزین، الکل، کاربیت و مانند آن جداً خودداری نمایید.

از برپایی آتش در معابر باریک و در نزدیکی پستهای برق یا ایستگاههای تقلیل فشار گاز و پارکینگهای عمومی پرهیز کنید.

از برپایی آتش های حجیم و غیرقابل مهار خودداری کنید . استفاده از مواد آتش بازی هرگز به طور کامل ایمن نیست، حتی در صورتی که مراقبت کامل صورت گیرد.

حوادث نه تنها ممکن است برای کسانی که از آن استفاده می کنند به وجود آید، بلکه برای کسانی که این مواد را درست می کنند نیز ممکن است اتفاق بیفتد. پس از مکان هایی که از مواد محترقه در آن استفاده می شود دوری کنید.

در صورت بروز هرگونه حریق و یا حادثه ضمن حفظ خونسردی در اسرع وقت با شماره تلفن ۱۱۵ سازمان اورژانس و ۱۲۵ سازمان آتش نشانی تماس گرفته و مراتب را با ذکر نوع حادثه و نشانی دقیق اطلاع دهید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید

 

رییس سازمان اورژانس خبر داد

جلسه‌ی بررسی استقرار اورژانس هوایی در مرکز دشتستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی، رییس سازمان اورژانس از جلسه‌ی بررسی استقرار اورژانس هوایی در دشتستان بزرگ گفت: این جلسه که با هماهنگی شورای شهر دشتستان برگزار شد به بررسی استقرار پد پایگاه اورژانس هوایی جنب  بیمارستان شهید گنجی پرداختند.

دکتر عبدالرحیم دادجو افزود: در این جلسه برخی از اعضاء شورای شهر، شهردار برازجان و اصحاب رسانه حضور داشتند، رستم شفیعی شهروند خیر دشتستانی که قبلا هم کار‌های خیر انجام داده، آمادگی خودرا جهت اهداء زمینی با ابعاد 1500متر در مجاورت بیمارستان به مدت 10 سال به اورژانس هوایی جهت فرود بالگرد اعلام کرد.

دادجو ضمن توضیحات درباره نحوه پاسخگویی و پذیرش‌های اورژانس و اعزام بیماران بین بیمارستانی و مزایای اورژانس هوایی برای مردم شریف دشتستان بزرگ از آقای شفیعی خواستند که زمین مذکور را به صورت تملیکی اهداء نمایند.

خیر مردم دوست دشتستانی، آقای رستم شفیعی  قول داد که بعد از بررسی موضوع اعلام نظر قطعی خواهد کرد.

بازدید نمایندگان سازمان اورژانس کشور از اورژانس هوایی بوشهر

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس ؛ صبح روز ۲۱ اسفند ۹۷ نمایندگان سازمان اورژانس کشور از پایگاه‌های اورژانس هوایی و پایگاه تازه تاسیس نیروگاه بوشهر بازدید کردند در این بازدید، فرآیند های عملیاتی مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفت.

صبح روز سه‌شنبه ۲۱ اسفندماه سال جاری وزیر بهداشت، استاندار بوشهر و هیأت همراه با حضور در گلزار شهدای بهشت صادق شهر بوشهر با نثار شاخه گل و قرائت فاتحه به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کردند.

این کنگره ملی که با استقبال پرشور خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران و عموم مردم شهیدپرور استان بوشهر همراه شده بود با خوش‌آمد گویی رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر و سخنرانی وی در تالار بزرگ لیان شهر بوشهر آغاز به کارکرد.

سخنرانان این همایش نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه شهر بوشهر، مشاور وزیر بهداشت در امور ایثارگران و استاندار بوشهر بودند.

در بخش پایانی این مراسم و پس از سخنرانی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تمبر یادبود پنجمین کنگره شهدای وزارت بهداشت و کتاب این کنگره با عنوان کبوتران حریم سلامت رونمایی شد و در پایان از خانواده‌های شهدای وزارت بهداشت و خانواده‌های شهدای اورژانس تقدیر به عمل آمد.

شب قبل از برگزاری این کنگره ملی از یادمان شهید گمنام در پردیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز با حضور مشاور وزیر بهداشت در امور ایثارگران رونمایی شد.

پنجمین کنگره شهدای وزارت بهداشت با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مشاور وزیر بهداشت در امور ایثارگران، رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، مشاورین روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی در امور ایثارگران و خانواده‌های شهدای وزارت بهداشت در تالار بزرگ لیان شهر بوشهر برگزار شد.

دکتر نمکی وزیر بهداشت در این مراسم گفت: یکی از دروسی که از شهدا گرفتم این بود که برای خدمت به مردم به ویژه در جامعه پزشکی، از هیچ پدیده ای نمی هراسم. دو هفته پیش ناگهان به بنده خبری دردناک رسید که یک زن باردار در یکی از روستاهای استان چهارمحال و بختیاری نیاز به امداد داشته که هلی کوپتر اورژانس برای او اعزام شده اما هلی کوپتر دچار سانحه می شود و پنج نفر به شهادت می رسند، اما بلافاصله هلی کوپتر دوم از پایگاه دیگری به این ماموریت اعزام شد و این درحالی بود که پنج شهید در این سانحه تقدیم شدند، اما نگذاشتیم یک مادر باردار جان خود و فرزندش را از دست بدهد.گفتنی است دراین مراسم از خانواده های 2 شهید اورژانس هوایی و 3 تکنسین اورژانس تقدیر بعمل آمد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پیام تسلیت رییس سازمان اورژانس به مناسبت شهادت تکنسین‌های فداکار شهرکرد 

به گزارش روابط عمومی  رییس سازمان اورژانس در پی شهادت دو تن از نیروهای اورژانس آقایان رسول طاهری و ستار کاویانی به همرا خلبان و کمک خلبان و مهندس پرواز در حادثه سقوط بالگرد به منظور امداد رسانی به مادر باردار ، با صدور پیامی فقدان آن عزیزان را تسلیت گفت.

دکتر عبدالرحیم دادجو بیان کرد: خبر درگذشت تکنسین‌های اورژانس و نیروهای هوانیروز ، چنان سنگین و جانسوز بود که به دشواری به باور می‌نشیند، با نهایت تأسف و تأثر فقدان این عزیزان را به خانواده محترمشان و جامعه اورژانس و ارتش جمهوری اسلامی ایران تسلیت و برای آن شهیدان از درگاه خداوند متعال غفران و رحمت واسعه الهی را مسئلت می‌نمایم.

 

انتهای پیام /زن5000

 

معاون سازمان اورژانس 115 استان بوشهر اظهار کرد: رزمایش بزرگ ملی بهداشت و درمان(فجر ۴۰) توسط ۸ دانشگاه علوم پزشکی از استان های یزد، فارس، هرمزگان، بوشهر و کهکیلویه و بویراحمد به میزبانی سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در تاریخ دوشنبه 13 اسفندماه سال جاری راس ساعت 9 صبح  برگزار ‌شد.

 علیرضا پورشمس گفت: رزمایش فجر 40 در سه نقطه پالایشگاه چهارم مجتمع گاز پارس جنوبی، مترینگ پایانه صادرات میعانات گازی عسلویه و کریدور شرقی با مشارکت سازمان پدافند غیر عامل کشور ، سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت ، فرمانداری شهرستان عسلویه ، شرکت ملی صنایع پتروشیی، شرکت نفت و گاز پارس، جمعیت هلال احمر استان بوشهر و مرکز فوریتهای پزشکی کشور با محوریت سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس برگزار شد.

پورشمس افزود:  در این رزمایش تیم های عملیاتی ، امداد و نجات با سناریو نشت گاز H2S ، آتش سوزی ، نشت کاندنسیت( میعانات گازی ) و نشت آمونیاک مقابله و اقدام به تخلیه اضطراری افراد (مصدومین با آمار 27 نفر)و کارکنان حاضر در این مناطق و رسیدگی به مصدومین انجام دادند .

معاون اورژانس در ادامه بیان کرد: هدف از این رزمایش ملی فجر40 ارزیابی و عملکرد تیم های واکنش در شرایط اضطرای وهسته مدیریت بحران می باشد و تشریح سناریوها یکی اینکه نشت گاز سمي H2S و آتش سوزي گسترده و انفجار در ضلع غربي واحد صادرات گاز (C8) پالايشگاه چهارم  ، نشت و آتش سوزی میعانات گازی (کاندنسیت) در میترینگ و چندراهه پارس و همچنین نشتي گاز آمونياك از محل GOV كريدور شرقي است.

 

 

 

دوشنبه, 13 اسفند 1397 ساعت 06:05

اورژانس هوایی برای پیوند قلب به پرواز در آمد

نوشته شده توسط

رییس سازمان اورژانس 115 استان بوشهر خبر داد

اورژانس هوایی برای پیوند قلب به پرواز در آمد

به گزارش روابط عمومی رییس سازمان اورژانس 115 استان بوشهر اظهار کرد: روز یک شنبه  دوازدهم اسفند 97 بالگرد اورژانس ساعت 16:08 بعد از ظهر مرد 43 ساله که مشکل نارسایی حاد قلبی داشت برای پیوند قلب از بیمارستان سلمان فارسی بوشهر به بیمارستان شهید چمران شیراز انتقال داد.

دکتر عبدالرحیم دادجو بیان کرد: دراين پرواز تیم عمليات پزشکی اورژانس خدارحم نويدكيا، مهران عباسی و تیم پروازی کاپیتان علوي، کاپیتان حسینی است. 

دکتر دادجو در ادامه افزود: این پرواز سی هفتمین ماموریت اورژانس هوایی در سال جاری می باشد، میانگین زمانی رسیدن آمبولانس‌های زمینی اورژانس از بوشهر به شیراز 4ساعت است و این فاصله را اورژانس هوایی 50 دقیقه طی می‌کند.

 انتهای پیام / ز.ن -5000 

 

Community Blog


cache/resized/387e256f1b3451ca3e5961a23f6cfc55.jpg
سه تن از اعضای
cache/resized/cead87738567471ca93b139af22791e2.jpg
مشاور وزیر بهداشت و
cache/resized/9f2d96142d80972e34568cb661619a6b.jpg
بیمار قلبی بعد از
cache/resized/24040c9e3d691928bff357c2b13970b0.jpg
مشارکت بالگرد
cache/resized/a6992808615d9adeaa018af22cce49ff.jpg
به گزارش مسئول
cache/resized/3a7e1e5a2ce7d790ebb48695bd6c6472.jpg
مسئول آموزش سازمان

کاربر آنلاین

ما 25 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

تصاویر و ویدئوهای ویژه

cache/resized/8f8cf8242a313809843f9ef2ea50dfc8.jpg
  پیام تبریک رئیس سازمان اورژانس 115 استان بوشهر
رییس سازمان اورژانس 115 خبر داد حوادث چهارشنبه
cache/resized/0c882e8c09319461cddcd07a036a676e.jpg
رییس سازمان اورژانس بوشهر خبر داد: استقبال از
رییس سازمان اورژانس 115 خبر داد آموزش پیشگیری از
رییس سازمان اورژانس خبر داد جلسه‌ی بررسی استقرار
بازدید نمایندگان سازمان اورژانس کشور از اورژانس
صبح روز سه‌شنبه ۲۱ اسفندماه سال جاری وزیر بهداشت،
cache/resized/13d03cf1cc37af2c2e1a4658a5f3ceaa.jpg
پیام تسلیت رییس سازمان اورژانس به مناسبت شهادت