اخبار ویژه

اخبار ویژه (43)

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان بوشهر خبر داد:

اورژانس هوایی بوشهر برای نجات خانم ٣٦ ساله به پرواز در آمد

به گزارش روابط عمومی رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان بوشهر اظهار کرد:روز دوشنبه بيست و دوم بهمن97 بالگرد اورژانس ساعت نه صبح خانمي ٣٦ ساله كه بر اثر بيماري  پریکاردیال افیوژن نياز به مراقبت ويژه قلبي داشت از خارگ به شهرستان بوشهر منتقل كرد .

دراين پرواز تیم عمليات خدارحم نويدكيا و حبيب شنبدي و تیم پرواز کاپیتان علوي و کاپیتان حسینی است.

 

 انتهای پیام / ز.ن -

مسئول آموزش اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان بوشهرگفت:

کلاس آموزشی آشنایی با تریاژ تلفنی در اورژانس برگزار گردید

مسئول آموزش اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان بوشهرگفت:کلاس آموزشی تریاژ تلفنی طی دو روز متوالی مورخ 11و دوازدهم دی ماه جاری در محل سالن کنفرانس اورژانس با همکاری اساتیداز مرکز اورژانس بوشهر: دکترعباس رضایی، صدیقه براری، مریم بلوردی و الهه سوادکوهی برگزار شد.

سید حمید حسینی کیا در خصوص اهمیت آموزش این دوره خاطر نشان کرد: پاسخگویان باید به صورت عادلانه تعدیل شده باشد تا تیمی اعزام شود که نزدیک ترین و متناسب ترین شرایط را داشته باشد. تصمیمات بر اساس نیروی انسانی، ظرفیتها، نزدیکی به سانحه، شدت نیاز به اورژانس، و میزان اطلاعات در دسترس در زمینهی ایمنی عمومی اتخاذ میشوند همچنین شرایط ممکن است به شکل دینامیک باشد. به این معنی که بر اساس تجربه تیم اعزامی برای هر کیس، بایستی تصمیمی جداگانه اتخاذ شود.

وی افزود: اولین گامها در تصمیم گیری پزشکی در زمینه مدیریت اورژانس صحنه در مرکز اعزام شکل میگیرید.برخی از تمرینات اعزامی‌های پزشکی این است که تماس گیرنده را به سرعت در تعیین نوع فوریت از طریق پرسشهای سیستماتیک و مستقیم کمک کنند.

مسئول آموزش اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان بوشهربا بیان اینکه آموزش آشنایی با تریاژ تلفنی برای رسیدن به هدف مطلوب باید به صورت دوره‌ای و مستمر باشد، اظهار کرد: این دوره برای تمام همکاران مرکز ارتباطات و پیام کل استان در دو گروه 25 نفره برگزار گردید، و در پایان اولین دوره آزمون ارزیابی علمی مرکز ارتباطات و پیام پرسنل با موفقیت انجام شد.

حسینی کیا در ادامه خاطر نشان کرد: با توجه به آمار تماس‌های مردمی با تلفن 115 در یک سال گذشته که معادل چهل وسه هزار تماس بوده بیشتر به اهمیت موضوع  در جهت یک تریاژ مناسب، سریع و به موقع پی می‌بریم.

در همایشی با عنوان  پدافند غیرعامل راه‌های نوین صهیونیست‌ها و استکبار برای مبارزه با مسلمانان جهان مورد بررسی قرار گرفت. 

دکتر سید داوود نصرالله پور شیروانی بازررس و نماینده ستاد پدافند غیر عامل وزارت بهداشت سخنران این همایش بود.

وی با نشان دادن اسلایدها و تصاویر مستند، تهدیدات بیوتکنولوژی دشمنان بر علیه مسلمانان را تشریح کرد.

دکتر نصرالله پور گفت: دشمنان نقشه‌های خطرناکی برای کنترل ایران، جهان اسلام دارند و با استفاده از ابزارهای جنگ نرم و بدون اینکه دولت‌ها و مردم متوجه شوند برنامه‌های شوم و خطرناک خود را از راه‌های مختلف اجرا می‌کنند که مهم‌ترین آن‌ها از طریق به خطر انداختن سلامت است.

وی بیان داشت: برنامه های پدافند غیر عامل در نظام سلامت به گونه گسترش فرهنگ پدافندی ، تولید علم ،باز مهندسی و نو مهندسی منابع فیزیکی و ادغام فرایندهای پدافند در نظام سلامت است .

دکتر نصرالله پور افزود: اهداف و مقاصد پدافند غیر عامل در نظام سلامت کاهش آسیب پذیری ، افزایش میزان آمادگی ، پاسخ اضطراری موثر و مناسب و بازیابی و توانبخشی می باشد 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تهدیدات بیولوژیک دشمن گفت: در تهدیدات بیولوژیک مواد آلوده کننده فاقد رنگ و بو و تشخیص آن بسیار دشوار است و اثر تاخیری دارد و به دلیل آسانی تولید و عدم وجود تجهیزات تشخیص سریع عوامل، گروه‌های تروریستی برای ترور افراد مورد نظر بیشتر از این شیوه استفاده می‌کنند.

دکتر نصرالله پور افزود: یک هفته پس از حادثه یازده سپتامبر 2001 یعنی 18 سپتامبر حادثه‌ای رخ داد که به مراتب خطرناک‌تر از حادثه 11 سپتامبر بود و آن ارسال  نامه به کاخ سفید در آمریکا که حاوی پودر ویروس سیاه زخم با هدف ایجاد حساسیت بر علیه مسلمانان و اسلام هراسی بود و در متن نامه جملات تهدید آمیز همراه با شعار الله اکبر درج شده بود و این طور وانمود شد که این نامه‌ها از سوی ایران، عراق و افغانستان ارسال شده است.

در بخش پایانی این همایش دکتر نصرالله پور با توزیع پرسشنامه هایی بین مدعووین از آنها نظر خواهی کرده و با تشویق بعضی صاحب نظران پاسخگوی سوالات حضار بودند.

گفتنی است این همایش با حضور نمایندگان کلیه کارگروهها ی پدافند غیر عامل و دبیران کمیته بحران و بلایا بیمارستانها و کارشناسان کاهش خطر و بلایای شبکه بهداشت و درمان برگزار گردید .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جلسه مصاحبه تکمیل ظرفیت کاردانی تکنسین فوریتهای پزشکی برگزار شد  

 مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر گفت: جلسه مصاحبه تکمیل ظرفیت کاردانی فوریتهای پزشکی با مشارکت معاون مرکز و مسئول کنترل کیفیت و مسئول آموزش  در شهرستان بوشهر برگزار شد .

 به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر، دکتر عبدالرحیم دادجو اظهار کرد: جلسه مصاحبه تکمیل ظرفیت نیروهای کاردان فوریتهای پزشکی  با مشارکت معاون مرکز و مسئول کنترل کیفیت و مسئول آموزش در دفتر مدیریت روز شنبه 26 آبان 97 برگزار شد.

وی افزود: در این دوره که با هدفِ ، سنجش عملکرد پرسنل فوریت‌های پزشکی در برخورد با مصدومان برگزار شد، 20 نفر از پرسنل که مرحله آزمون کتبی تکمیل ظرفیت را با موفقیت پشت سر گذاشتند مصاحبه شدند .

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر تصریح کرد: مباحث مختلفی چون تروما به سر و ستون مهره‌ها، قفسه سینه، شکم، لگن، اندام‌ها، مدیریت راه هوایی در بیماران ترومایی، کنترل خونریزی و شوک، نحوه برخورد با سوختگی ها، نحوه برخورد با کودک یا سالمندِ دچار تروما و ارزیابی بیمار ترومایی از سوالات مطرح شده در این مصاحبه بود .

دکتر دادجو خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم که طبق الگوی استاندارد کشوری بهترین و کار آمد ترین نیرو جهت خدمت رسانی به مردم انتخاب شود و شروع به کار کنند .

معاون عملیات مرکز فوریت های پزشکی استان گفت: از ابتدای ایام اربعین حسینی تاکنون 85ماموریت امدادی توسط نیروهای این مرکز انجام شده است.

 

آقای علیرضا پورشمس افزود: از این شمار ماموریت 56 مورد منجر به اعزام زائران به بیمارستان و مراکز درمانی مختلف مهران و مرکز استان شده 29 نیز سرپایی مداوا شدند.

وی ادامه داد: در این مدت 77تعداد ماموریت اورژانس زمینی و 8تعداد ماموریت توسط بالگرد استان بوشهر بوده است.

رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان گفت: کل پایگاههای این مرکز به همراه تجهیزات پزشکی و درمانی در مسیرهای تردد زائران همچنان آماده باش هستند.

به گفته وی، برای خدمات دهی به زائران اربعین حسینی در سال جاری4 آمبولانس با 9 نیرو، یک فروند بالگرد امدادی و 6نیرو بکارگیری شده است.

ز.ن /5000

به گزارش روابط عمومی  مرکز مدیریت حوادث وفوریتهای پزشکی استان بوشهر :

سید حمید حسینی کیا گفت: : کارگاه آموزشی دوره مدیریت مصدومین تروما یی در اورژانس پیش بیمارستان در 2 روز پشت سر هم  با حضور 24نفراز تکنسین های  فوریتهای پزشکی این مرکز در بیمارستان شهداء خلیج فارس برگزار گردید. این دوره آموزشی  با هدف  آموزش و آشنایی بیشتر تکنسین های اورژانس جهت مدیریت در انتقال  استاندارد بیماران ترومایی در حال برگزاری می باشد .

حسینی کیا افزود :در این دوره جمعا 6 نفر مدرس داریم  یک نفر مدرس از استان فارس دعوت شده  ، دو نفر ناظر دوره از وزارتخانه تهران تشریف آوردند.

همچنین حسینی کیا گفت : 4 تیم عملیاتی در برگزاری دوره دخیل هستند ، یک تیم4نفره بازیگران و یک نفر گریمور و سه تیم اجرایی همراه با 4 سرگروه در اجرای دوره همکاری نمودند . ز.ن /5000

دوشنبه 97/07/30

کاربر آنلاین

ما 22 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

تصاویر و ویدئوهای ویژه

cache/resized/7478b33aef1ba65e773867ea6273c388.jpg
رییس سازمان اورژانس 115 استان بوشهر خبر داد
cache/resized/98cdfe8c7bb052593e01635bd7b7a34f.jpg
رییس سازمان اورژانس 115 استان بوشهر خبر داد
cache/resized/24551ae143c83215651d64cdca11fd69.jpg
رییس سازمان اورژانس 115 استان بوشهر خبر داد
cache/resized/260231aea02f67222a56f22a8db43cf6.jpg
رییس سازمان اورژانس 115 استان بوشهر خبر داد به
cache/resized/8b8c321ea53cb2e99a63e9c781285e91.jpg
نجات جان مصدوم سوختگی هفتاد درصد بوسیله  بالگرد
cache/resized/3b3c7b526c15b4ad79dfde45748e8daf.jpg
تقدیر از نیروهای خدماتی سازمان اورژانس 115 استان
cache/resized/c280118be6208ebf734ac46e7124a281.jpg
 دومین رزمایش پرتوی با سناریوی تخلیه اضطراری
cache/resized/9dd29724f2b9e7fbac03750e26e8cb7f.jpg
رییس سازمان اورژانس 115 استان بوشهر از بازدید 300