همایش پدافند غیرعامل در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد

چهارشنبه, 14 آذر 1397 ساعت 04:15 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

در همایشی با عنوان  پدافند غیرعامل راه‌های نوین صهیونیست‌ها و استکبار برای مبارزه با مسلمانان جهان مورد بررسی قرار گرفت. 

دکتر سید داوود نصرالله پور شیروانی بازررس و نماینده ستاد پدافند غیر عامل وزارت بهداشت سخنران این همایش بود.

وی با نشان دادن اسلایدها و تصاویر مستند، تهدیدات بیوتکنولوژی دشمنان بر علیه مسلمانان را تشریح کرد.

دکتر نصرالله پور گفت: دشمنان نقشه‌های خطرناکی برای کنترل ایران، جهان اسلام دارند و با استفاده از ابزارهای جنگ نرم و بدون اینکه دولت‌ها و مردم متوجه شوند برنامه‌های شوم و خطرناک خود را از راه‌های مختلف اجرا می‌کنند که مهم‌ترین آن‌ها از طریق به خطر انداختن سلامت است.

وی بیان داشت: برنامه های پدافند غیر عامل در نظام سلامت به گونه گسترش فرهنگ پدافندی ، تولید علم ،باز مهندسی و نو مهندسی منابع فیزیکی و ادغام فرایندهای پدافند در نظام سلامت است .

دکتر نصرالله پور افزود: اهداف و مقاصد پدافند غیر عامل در نظام سلامت کاهش آسیب پذیری ، افزایش میزان آمادگی ، پاسخ اضطراری موثر و مناسب و بازیابی و توانبخشی می باشد 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تهدیدات بیولوژیک دشمن گفت: در تهدیدات بیولوژیک مواد آلوده کننده فاقد رنگ و بو و تشخیص آن بسیار دشوار است و اثر تاخیری دارد و به دلیل آسانی تولید و عدم وجود تجهیزات تشخیص سریع عوامل، گروه‌های تروریستی برای ترور افراد مورد نظر بیشتر از این شیوه استفاده می‌کنند.

دکتر نصرالله پور افزود: یک هفته پس از حادثه یازده سپتامبر 2001 یعنی 18 سپتامبر حادثه‌ای رخ داد که به مراتب خطرناک‌تر از حادثه 11 سپتامبر بود و آن ارسال  نامه به کاخ سفید در آمریکا که حاوی پودر ویروس سیاه زخم با هدف ایجاد حساسیت بر علیه مسلمانان و اسلام هراسی بود و در متن نامه جملات تهدید آمیز همراه با شعار الله اکبر درج شده بود و این طور وانمود شد که این نامه‌ها از سوی ایران، عراق و افغانستان ارسال شده است.

در بخش پایانی این همایش دکتر نصرالله پور با توزیع پرسشنامه هایی بین مدعووین از آنها نظر خواهی کرده و با تشویق بعضی صاحب نظران پاسخگوی سوالات حضار بودند.

گفتنی است این همایش با حضور نمایندگان کلیه کارگروهها ی پدافند غیر عامل و دبیران کمیته بحران و بلایا بیمارستانها و کارشناسان کاهش خطر و بلایای شبکه بهداشت و درمان برگزار گردید .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خواندن 40 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کاربر آنلاین

ما 13 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

تصاویر و ویدئوهای ویژه

به گزارش روابط عمومی مرکز ، رییس اورژانس پیش
تکنسین‌های فوریت های پزشکی شهرستان تنگستان در
 بالگرد امداد هوایی بوشهر برای نجات بیمار قلبی به
تکنسین‌های فوریتهای پزشکی ۱۱۵بوشهر در عملیات
 بالگرد امداد هوایی بوشهر نوزاد دو ساعته را در
مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر از 5898
مدیر حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی
مسئول آموزش حوادث و فوریت‌های پزشکی استان