مدیریت

مدیریت

آیین تکریم و معارفه معاون مالی اداری سازمان اورژانس بوشهر

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس مراسم تکریم و معارفه معاون مالی اداری سازمان اورژانس 115 استان بوشهر صبح روز سه شنبه 30/11/1397 در سالن کنفرانس با حضور مسئولین محترم اورژانس، معاونین و جمعی از کارکنان سازمان اورژانس استان بوشهر برگزار شد.

در این آیین دکتر عبدالرحیم دادجو رییس اورژانس ابتدا وفات جانسوز ام الشهداء، حضرت ام البنین(س) همسر گرانقدر حضرت علی را تسلیت گفتند.

دکتر دادجو در این نشست صمیمی از زحمات خالصانه و صادقانه آقای عبدالرسول عباسی در امور مالی و اداری اورژانس و تلاشهای صورت گرفته در راستای حفظ اهداف اورژانس استان قدردانی کرد.

وی در ادامه این مراسم با ابلاغ حکمی آقای علیرضا پورشمس را به عنوان معاون فنی و عملیات اورژانس و مهندس علیرضا ممسنی را به عنوان معاون مالی اداری منصوب و برای وی در انجام امورات محوله آرزوی موفقیت کرد.

انتهای پیام / ز.ن - 5000 

 

معاون اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان بوشهر خبر داد:

تقدیر ازاورژانس هوایی بوشهر بدنبال رکورد کاهش میانگین زمانی اعلام ماموریت تا پرواز بالگرد ...

به گزارش روابط عمومي معاون اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان بوشهر گفت: امروز28بهمن بدنبال کاهش چشمگیر میانگین زمانی اعلام ماموریت تا پرواز بالگرد و انجام ماموریت‌های خاص از تیم عملیات اورژانس و تیم پروازی توسط معاونت محترم درمان، رییس اورژانس و رییس بیمارستان سلمان فارسی با اهداء لوح تقدیر تشکر و قدردانی به عمل آمد.

دکتر زارع زاده معاونت درمان ضمن تقدیر از کارهای صورت گرفته از سوی اورژانس 115 در زمینه اورژانس هوایی بیان کرد: وجود بالگرد برای نجات جان مردم استان خیلی با ارزش است و در جهت بهبود روحیه مردم و اطمینان از رسیدن به موقع به مرکز درمانی و  بهبود کیفیت انتقال گامی بزرگ است.

دکتر عبدالرحیم دادجو رییس اورژانس استان پس از شرح کامل چگونگی اختصاص هلیکوپتر از طرف اورژانس کشور و اختصاص پد بالگرد در بیمارستان سلمان فارسی  اظهار کرد: چنانچه حادثه اطلاع داده شده، منطبق با یکی از موارد اندیکاسیون اعزام اورژانس هوایی باشد، سوپروایزر اورژانس 115 درخواست اعزام را به تیم پرواز از طریق فکس ارسال می‌کند، پس از دریافت ابلاغ مأموریت ، تیم امداد هوایی که همواره در شیفت کاری خود در حالت آماده‌باش قرار دادند، به سمت حادثه که جزئیات دقیق محل آن در حین پرواز به ایشان مخابره می‌شود پرواز می‌کنند.

کاپیتان علوی نیز مختصات جغرافیایی برای پرواز هلیکوپتر و نحوه پرواز را به تفصیل شرح داد و در ادامه درخواست کرد: تمام پرسنل دوره‌ی آموزشی بقا در دریا را بگذرانند.

آقاي عليرضا پورشمس معاون اورژانس در ادامه گفت: شروع پرواز بعد از ابلاغ ماموریت در کمتر از 6 دقیقه یکی از اهداف اورژانس  هوایی استان محقق شد، در صدد بر آمده ايم  این زمان براي استان بوشهر كه از نظر سوق‌الجیشی ، استراتژيكي و هسته اي در موقعيت بسيار مهمي واقع شده با برنامه ريزي حتما به كمتر از چهار دقيقه برسد. 

انتهای پیام / ز.ن -5000

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان بوشهر خبر داد:

 

نجات جان خانم 40 ساله به دست فرشتگان سفید پوش اورژانس115 بوشهر

 

به گزارش روابط عمومی رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان بوشهر از نجات جان خانم 40 ساله به دست فرشتگان سفید پوش اورژانس115 گفت: روز گذشته ساعت 26/ 8 از منزل بیمار با اورژانس 115 شهرستان بوشهر تماس گرفتند و خواهان امداد برای خانمی با مشکل تنفسی شدند خانم زهرا نجمی کشیک مرکز پیام سریعا آمبولانس شهری 1 را برای ماموریت فوق اعزام کرد.

 

دکتر عبدالرحیم دادجو در ادامه اظهار کرد: در کمتر از سه دقیقه آمبولانس بالای سر بیمار رسید، بیمار خانمی با مشکل زمینه‌ای اسکلروز آمیوتروفیک و هشیاری چهار از 15 نیاز به احیاء و اقدامات سریع پزشکی برای برگشت به زندگی داشت.

 

دکتر دادجو در همین راستا بیان کرد: عملیات احیاءپیشرفته توسط صادق رضایی و محمد رجبی که از پرسنل بسیار با اخلاق اورژانس هستند شروع شد، داروی اپی‌نفرین تزریق گردید، تنفس و ماساژ قلبی به بیمار دادند تا زمانی که وضعیت تنفسی و هشیاری بیمار به حالت طبیعی برگشت.

 

وی در ادامه گفت: بیماری اسکلروز جانبی آمیوتروفیک یک بیماری نورون‌های حرکتی‌ است که موجب تخریب پیشرونده و غیرقابل ترمیم در دستگاه عصبی مرکزی (مغز و نخاع) ودستگاه عصبی محیطی می‌شود. در حقیقت در ALS نشانه‌های فلج مرکزی و محیطی تواماً ایجاد می‌شود.

 

گفتنی است بیمار با هشیاری 8 به مرکز تخصصی قلب استان - بیمارستان آموزشی بنت الهدی(س) – منتقل شد.

 انتهای پیام / ز.ن -5000

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان بوشهر خبر داد:

اورژانس هوایی بوشهر برای نجات دو جوان به پرواز در آمد

به گزارش روابط عمومی رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان بوشهر اظهار کرد:  روز جمعه بيست و ششم بهمن97 بالگرد اورژانس ساعت ٨/١٦صبح آقايي ٢٨ ساله و آقايي ٢٦ ساله كه در بازي فوتبال دچار حادثه و آسيب به مهره هاي گردني شدند و  نياز به مراقبت ويژه و متخصص نروسرجري  داشتند از خارگ به شهرستان بوشهر منتقل كرد .

گفتنی است دراين پرواز تیم عملياتی اورژانس خدارحم نويدكيا، حبيب شنبدي و تیم پروازی کاپیتان علوي  و کاپیتان حسینی است.

 

 انتهای پیام / ز.ن -

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان بوشهر خبر داد:

نجات دو نفر بوسیله  بالگرد اورژانس در یک روز

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان بوشهر گفت: آمبولانس هوایی بوشهر امروز ساعت 11:33 صبح برای انتقال مصدوم پسربچه 4 ساله که به خدمات تخصصی پزشکی نیاز داشت از بوشهر به شیراز اعزام شد، از شیراز مستقیم به خارگ رفته و بیمار آقایی 37 ساله به بوشهر منتقل کرد.  

دکتر عبدالرحیم دادجو بیان کرد: پسر بچه 4 ساله با تشخیص تروما به گردن در اثر گیر کردن بین شیشه اتومبیل، روز 21 بهمن ماه سال جاری با هماهنگی‌های به عمل آمده از سوی سامانه پایش انتقال بیماران استان(MCMC) از شهرستان عسلویه با هشیاری پنج به بیمارستان تامین اجتماعی بوشهر منتقل شد و امروز برای ادامه درمان با هشیاری 8 و اینتوبه به بیمارستان نمازی شیراز انتقال یافت.

وی افزود: ماموریت دوم آمبولانس هوایی ساعت 13:48 از شیراز به سمت خارگ برای انتقال آقایی با تشخیص آمبولی ریه و سکته مغزی با سطح هشیاری 8 و اینتوبه برای انجام خدمات درمانی تخصصی به بیمارستان شهداء خلیج فارس منتقل شد.   

در این پروازها تیم علمیات پزشکی حبیب شنبدی، خدارحم نویدکیا و تیم پروازی کاپیتان علوی و کاپیتان حسینی بودند. 

 

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان بوشهر خبر داد:

استقرار نیروهای اورژانس 115 در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن 97

رییس  اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان بوشهر گفت: آمبولانس‌های 115 در جشن چهل سالگی انقلاب عظیم‌الشان پا به پای مردم غیور استان حرکت کردند و در کل شهرستان‌های استان راهپیمایی یوم الله 22 بهمن 97 را پوشش امدادی دادند.

دکتر دادجو بیان کرد: صبح دوشنبه زیر باران و رحمت الهی مراسم باشکوه 22 بهمن با حضور گسترده مردم استان برگزار شد، در این مراسم 25 دستگاه آمبولانس به‌همراه شصت نفر نیروی تکنسین‌های اورژانس پوشش داده شده بود تا در صورت حادثه یا مشکلی بتوانند در اسرع وقت خدمات درمانی لازم را ارائه دهند. 

در این راهپیمایی عظیم به یاری خداوند هیچ مصدوم و حادثه‌ای گزارش نشد.  

 

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان بوشهر خبر داد:

اورژانس هوایی بوشهر برای نجات خانم ٣٦ ساله به پرواز در آمد

به گزارش روابط عمومی رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان بوشهر اظهار کرد:روز دوشنبه بيست و دوم بهمن97 بالگرد اورژانس ساعت نه صبح خانمي ٣٦ ساله كه بر اثر بيماري  پریکاردیال افیوژن نياز به مراقبت ويژه قلبي داشت از خارگ به شهرستان بوشهر منتقل كرد .

دراين پرواز تیم عمليات خدارحم نويدكيا و حبيب شنبدي و تیم پرواز کاپیتان علوي و کاپیتان حسینی است.

 

 انتهای پیام / ز.ن -

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان بوشهر خبر داد:

برگشت به زندگی مرد 74 ساله جمی

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان بوشهر از برگشت به زندگی مرد 74 ساله گفت: روز دوشنبه ساعت 8:48 صبح با مرکز پیام جم تماس گرفته شد، مبنی بر امدادخواهی آقایی با سابقه بیماری قلبی که الان نفس نمیکشد، لیلا عباسی‌حقیقی کشیک مرکز پیام سریع اعلام وضعیت بیمار بدحال کرد و آمبولانس اعزام شد ضمن اینکه به خانواده بیمار توصیه کردند: ((وضعيت‌ بيمار را تا حد امكان‌ طوري‌ تغيير دهيد كه‌ كاملاً احساس‌ راحتي‌ كند تا فشار روي‌ قلب‌ كم‌ شود، بیمار را در وضعيت‌ نيمه‌نشسته‌ قرار دهید طوری كه‌ در آن‌ سر و شانه‌ به‌ جايي‌ تكيه‌ داده‌ شود و زانوها خم‌ شوند)).

دکتر عبدالرحیم دادجو بیان کرد: تکنسین‎‌های اورژانس کمتر از دو دقیقه به بالین بیمار رسیدند و عملیات احیاء را برای ایشان شروع کردند، بیمار به همت تکنسین ‌های اورژانس به زندگی برگشت و با هشیاری کامل به بیمارستان توحید جم منتقل شد، اکنون بعد از گذشت 24 ساعت همچنان وضعیت بیمار نرمال است و در بخش مراقبت‌های ویژه قلب بستری می‌باشد.  

شایان ذکر است آقایان  علیرضا هوشمند و حسین بابایی‌پور تکنسین‌های حاضر در این عملیات احیاء موفق بودند.

 انتهای پیام / ز.ن -5000 

 

کاربر آنلاین

ما 41 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

تصاویر و ویدئوهای ویژه

cache/resized/689fc5beb47ed49ba49e351c6e5a9d1e.jpg
آیین تکریم و معارفه معاون مالی اداری سازمان
cache/resized/3b8268455816588f5e3d3a6c0069c2cb.jpg
معاون اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان
cache/resized/b73db80a6621bd662d32b00d9b33f23e.jpg
رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان
cache/resized/83865e34854f4dcbbd84bdde22e8a134.jpg
رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان
cache/resized/773d8e17e643805cd325c94fb0d77236.jpg
رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان
cache/resized/845e191b4afb7983382174d0f426c3fb.jpg
رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان
cache/resized/0bebd132d5e2f193d781ff9e95839fb6.jpg
رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان
cache/resized/96e1e827522f880b1bda932cbba2c195.jpg
رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان