مدیریت

مدیریت

معاون ارشد سازمان اورژانس 115 استان بوشهر خبر داد؛

نجات جان مرد بوشهری از مسیر صعب العبور کوه ریشهر

معاون ارشد سازمان اورژانس داستان نجات جان مرد بوشهری که از کوهی به ارتفاع سه و نیم متر سقوط کرده بود، را از زبان تکنسین کشیک چنین تعریف کرد: دیشب رفتیم ماموریت  تقریبا یک کیلومتر از ریشهر فاصله داشت  آقای سی ساله از ارتفاع تقریبا ۳/۵ متری افتاده بود پایین صخره ها کنار ساحل ما نمی‌توانستیم برویم پایین مجبور شدیم از کنار ساحل مسیری طولانی و سخت عبور کنیم تا به مصدوم برسیم و در تاریکی مصدوم را فیکس کرده و اینبار همراه با حمل مصدوم همین مسیر سخت در دریا و صخره ها را تا کنار آمبولانس برگردیم.

علیرضا پورشمس در ادامه اظهار کرد: با شنیدن ماجرای نجات همشهریم در این ماموریت که یکمین شب از دومین ماه فصل بهار سال جاری پیش آمده احساس خوبی دارم و از آقایان حیدری و زبرجدی تقدیر و تشکر ویژه می‌ نمایم.

پورشمس در ادامه توجه مردم را به رعایت نکات مهم و ایمنی نسبت به یکی از زیباترین مکان‌های دنیا ساحل دریا جلب میکند و توصیه کرد: ۱) از پوست خود محافظت کنید؛۲) مرتباً آب بنوشید حتی اگر احساس تشنگی نمی کنید، بدن شما برای خنک ماندن به آب نیاز دارد، ۳) مراقب علائم گرمازدگی باشید، ۴)از چشم خود محافظت کنید، ۵ ) از پاهای خود محافظت کنید، ۶) در آب‌های ناشناس، با سر به درون آب شیرجه نزنید، از روی صخره، اسکله، بارانداز یا پل به درون آب شیرجه نزنید، ۷) نزدیک اسکله یا پل شنا نکنید، جریان‌های آب در این مناطق بسیار قوی می باشند، حتی برای شناگرهای ماهر، ۸) موازی با ساحل شنا کنید، اگر خیلی از ساحل دور شوید،  ممکن است دیگر توان برگشتن به ساحل را نداشته باشید، ۹) آب های آزاد معمولا از استخر خنک تر می باشند، در نتیجه زیاد از ساحل دور نشوید.

رییس سازمان اورژانس 115 استان بوشهر از اعزام مردی با شکستگی‌های متعدد بدنبال حادثه تصادف در ساعت 11و چهل دقیقه صبح و مردی 35 ساله با ضربه به لگن و کمر، دست و پا بدنبال سقوط از کوه توسط بالگرد اورژانس 115 بوشهر خبر داد

دکتر عبدالرحیم دادجواظهار کرد: امروز ساعت 12:28 سی و یکم فروردین سال 98 بدنبال امدادخواهی مرکز پیام دشتستان جهت اعزام مصدوم آقایی 60 ساله که در اثر تصادف دچار شکستگی‌های متعدد و سطح هشیاری 3 از پانزده شده بود بالگرد اورژانس به پرواز در آمد و مصدوم را از آمبولانس جاده‌ای کلمه از توابع شهرستان دشتستان تحویل گرفته و به بیمارستان سلمان فارسی بوشهر اعزام کرد.

دکتر دادجو ادامه داد: در ساعت 17:05 امروز نیز مجددا بدنبال کمک برای مرد 35 ساله که در اثر سقوط دچار ضربه به دست، پا، ناحیه شکم و ستون فقرات شده بود با سطح هشیاری 15 از پانزده بالگرد تیک آف کرد و مصدوم را از آمبولانس جاده‌ای بوشکان از توابع شهرستان دشتستان تحویل گرفت و به بیمارستان سلمان فارسی بوشهر منتقل کرد.

بر اساس این گزارش: تیم فوریتهای پزشکی مهران عباسی، وحید کشاورز، خدارحم نوید کیا و تیم پروازی کاپیتان بهادری و کاپیتان رحیمی است.

رییس سازمان اورژانس 115  استان بوشهر خبر داد؛

احیا موفق مرد 60 ساله در تنگستان

به گزارش روابط عمومی؛ رییس سازمان اورژانس 115 استان بوشهراظهار کرد:  امروز 29 فروردین ماه سال جاری مرد 60 ساله‌ای که دچار کاهش سطح هوشیاری شده بود، با تلاش تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ تنگستان پس از انجام عملیات احیا، به زندگی دوباره بازگشت.

دکتر عبدالرحیم دادجو بیان کرد: در این احیا موفق آقایان صابر خلیفه وحسین زارعی به کمک درمانگاه جامع سلامت بوالخیر شتافتند و بیمار که سابقه بیماری قلبی و ادم ریوی داشت را نجات دادند، سپس ایشان را با علائم حیاتی قابل قبول از نظر پزشکی به مرکز آموزشی درمانی قلب بنت الهدی بوشهر منتقل نمودند.

گفتنی است این ششمین احیا موفق در کل استان از ابتدای سال تا کنون می‌باشد.  

مسئول اتاق بحران سازمان اورژانس به مناسبت هفته سلامت به مردم هشدار داد

به گزارش روابط عمومی؛ مسئول اتاق بحران سازمان اورژانس 115 استان بوشهر به مناسبت هفته سلامت امروز چهارشنبه مورخ 28 فروردین 98 در محل صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران هشدار‌هایی جدی به مردم عزیز هم استانی داد.

سکینه ارجمندی درباره آمار بالای مصدومین ترافیکی و خطر جدی رعایت نکردن نکات ایمنی اظهار کرد: ما مردم میتوانیم فقط با رعایت و احترام به قانون راهنمایی و رانندگی جلوی صد درصد مرگ و میر حوادث ناشی از رانندگی را بگیریم.

مسئول اتاق بحران در ادامه بیان کرد: با توجه به آمار اعلام شده از سوی بهداشت جهانی (WHO) غرق شدگی  اولین عامل مرگ و میر بعد از مشکلات قلبی در کودکان زیر 5 سال می‌باشد؛ در نتیجه شنا کردن در جاهای امن و حضور غریق نجات می‌تواند 80 درصد این آمار را پایین بیاورد.

ارجمندی ضمن هشدارهای مهم دیگر افزود: عمده‌ترین هدف در هفته سلامت ارتقاء و افزایش آگاهی، تغییر و اصلاح نگرش مردم نسبت به مسائل بهداشتی ، نکات ایمنی و سلامت در بحران است.

 

برگزاری جلسه حلقه های شجره طیبه صالحین در اورژانس 115 استان بوشهر

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس 115 استان بوشهر همزمان با تولد آقا علی اکبرحسین (ع) گروه های تعالی حلقه های شجره طیبه صالحین در مورخ 28 فروردین سال جاری با حضورمسئول بسیج خواهران سازمان اورژانس، مسئول کارگروه پدافند غیر عامل دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر، مسئول ارتباطات اورژانس، مسئول کنترل کیفیت اورژانس و جمعی از خواهران بسیجی اورژانس در محل دفتر مسئول بسیج خواهران اورژانس برگزار شد.

در ابتدای جلسه، صدیقه براری؛ گزارشی از عملکرد و تداوم این جلسات در سال جاری و چگونگی هر چه با شکوه تر برگزار نمودن جلسات بسیج و فایده آن ارائه نمود در ادامه نیز حاضران جلسه به ارائه پیشنهادات در این خصوص پرداختند.

مسئول بسیج خواهران اورژانس بیان کرد؛ از حضرت صادق علیه السّلام روایت شده: هرکه چهل صبحگاه دعای عهد را بخواند، از یاوران قائم ما باشد، و اگر پیش از ظهور آن حضرت از دنیا برود، خدا او را از قبر بیرون آورد، که در خدمت آن حضرت باشد، و حق تعالی بر هر کلمه هزار حسنه به او کرامت فرماید، و هزار گناه از او محو سازد .

دراین گرد همایی که از ساعت 8 لغایت نه صبح ادامه داشت براری اظهار کرد: علی‌اکبر فرزند امام حسین(ع) و از شهدای بنی‌هاشم در روز عاشورا بود. امام حسین او را شبیه‌ترین مردم به پیامبر اسلام معرفی کرده و فرموده که هر وقت مشتاق دیدن پیامبر(ص) می‌شدیم به او نگاه می‌کردیم. علی اکبر در روز عاشورا نخستین فردی از بنی‌هاشم بود که به شهادت رسید، پدرش بر بالای جنازه او حاضر شد و قاتلان او را نفرین کرد. علی اکبر در پایین پای پدر دفن است و قبر او داخل ضریح امام حسین قرار دارد.

صدیقه براری در پایان جلسه به ذکر نکاتی در مورد مسئولیت های خطیر خواص به ویژه بسیجیان نسبت به ولایت فقیه، رهبری و جامعه پرداخت.

رییس سازمان اورژانس 115 استان بوشهر خبر داد

پرواز بالگرد جهت نجات جان خانم 57 ساله

به گزارش روابط عمومی؛ دکتر عبدالرحیم دادجو رییس سازمان اورژانس 115 استان بوشهر اظهار کرد: در پی درخواست بالگرد توسط مرکز درمانی شهداء خلیج فارس خارگ جهت انتقال خانم 57 ساله که بدلیل مشکلات مغزی نیازمند به مراقبت های درمانی پیشرفته و متخصص نرولوژی بود امداد هوایی سازمان اورژانس  در تاریخ  23/01/98 ساعت 10:17 صبح به جزیره خارگ اعزام گردید و بیمار فوق الذکر را به بیمارستان شهداء خلیج فارس بوشهر انتقال داد.

رییس سازمان اورژانس 115 استان بوشهر خبر داد

پرواز بالگرد امداد هوایی برای نجات جان دو نفر

به گزارش روابط عمومی؛ رییس سازمان اورژانس 115 استان بوشهر اظهار کرد: روز پنجشنبه 22/1/98 همکاران بیمارستان شهداء خلیج فارس خارگ به علت نیاز به اعزام سریع به مرکز مجهز درمانی از مرکز پیام اورژانس بوشهر درخواست امداد هوایی نمودند.

دکتر عبدالرحیم دادجو افزود: با دریافت درخواست در ساعت 17:21 بی درنگ بالگرد به پرواز درآمد و پس از دقایقی با فرود بالگرد در جزیره خارگ ، کارشناسان امداد هوایی  دو نفر مصدوم آقایی 22 ساله با مشکل ارتوپدی و آقایی 25 ساله با مشکل مغزی و نیاز به متخصص نرولوژی را تحویل گرفته و با انجام اقدامات لازم پزشکی مدد جویان را به بیمارستان حضرت قائم و بیمارستان شهداء خلیج فارس بوشهر انتقال دادند.

به گزارش روابط عمومی ؛ رییس سازمان اورژانس 115 استان بوشهر درباره اقدامات صورت گرفته در طرح سلامت نوروزی از 25 دوازده 97 تا پایان طرح امروز هشت صبح 17 فروردین سال جاری اظهار کرد: تعداد ماموریتهای انجام شده: 3879 ماموریت، تعداد ماموریتهای تصادفی: 775 مورد، مصدومان منتقل شده به بیمارستان: 1775 مورد، تعداد ماموریتهای غیر تصادفی: 3104 مورد، بیمار درمان در محل در حوادث غیرترافیکی : 2006 بیمار است.

دکتر عبدالرحیم دادجو بیان نمود: تعداد کل فوتی‌ها 52 مورد و تعداد فوتی در حوادث ترافیکی 9 مورد، نرخ رشد ماموریتهای ترافیکی در طرح امداد نوروزی 98 نسبت به 97؛ کاهش 55  درصد و نرخ رشد تعداد موارد فوتی تصادفات ترافیکی در طرح امداد نوروزی 98 نسبت به 97 کاهش 36 درصد بوده است ، در این برهه زمانی محورهای پر حادثه ؛ بوشهر – گناوه و بوشهر – دشتستان است.

دکتر دادجو افزود: در این مدت پایگاه‌ها، کمپ‌های سلامت، مراکز پیام و عملکرد سازمان اورژانس 115 استان بوشهر توسط بازرسین کشوری، مسئولین دانشگاه و کارشناسان داخلی 113 بار مورد پایش و بازرسی قرار گرفت.

کاربر آنلاین

ما 21 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

تصاویر و ویدئوهای ویژه

cache/resized/c8ad2a659de04328e014f0bd44bb60a3.jpg
معاون ارشد سازمان اورژانس 115 استان بوشهر خبر
cache/resized/7579e2a15b55a9355dd4e5800f738038.jpg
رییس سازمان اورژانس 115 استان بوشهر از اعزام مردی
cache/resized/6761344d085ec1aad69749760ae4b780.jpg
رییس سازمان اورژانس 115  استان بوشهر خبر داد؛
cache/resized/c494a33e6f87bfe9e70fc46e70f3f837.jpg
مسئول اتاق بحران سازمان اورژانس به مناسبت هفته
cache/resized/ec7b296d7f65b3314764ac7c47f0f012.jpg
برگزاری جلسه حلقه های شجره طیبه صالحین در اورژانس
cache/resized/7b0aa3ffdcc2cffd659086877bea6046.jpg
  اعزام مادر باردار از روستای تنگ ارم توسط
cache/resized/126ce4679991c9bff490c5fa9fe21400.jpg
رییس سازمان اورژانس 115 استان بوشهر خبر داد؛ کمک
cache/resized/2420351401ae47f1a6edd696dc028ded.jpg
به گزارش روابط عمومی؛ رییس سازمان اورژانس 115