خبرهای اسلاید شو

خبرهای اسلاید شو (35)

سه شنبه, 20 آذر 1397 ساعت 07:26

امدادرسانی اورژانس هوایی بوشهر به بیمار قلبی

نوشته شده توسط

 بالگرد امداد هوایی بوشهر برای نجات بیمار قلبی به پرواز در آمد

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی بوشهر ، مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان بوشهر گفت:در ساعت 10:35 امروز 20 آذر ۹۷ در پی امداد خواهی نیروهای بیمارستان شهرستان دشتی برای نجات آقای 51 ساله ای که نیاز به تخت ویژه مراقبتهای قلبی دارد  ، به پرواز در آمد .

دکتر عبدالرحیم دادجو افزود هماهنگی های لازم جهت اخذ پذیرش بیمار از بیمارستان تخصصی قلب بنت الهدی از سوی سامانه پایش داده های مراقبتی با موفقیت انجام شد .

تکنسین‌های فوریتهای پزشکی ۱۱۵بوشهر در عملیات موفقیت آمیز، به یاری مادر باردار برای بدنیا آوردن نوزاد پسر خود شتافتند ، سپس نوزادش را احیا نمودند

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی بوشهر ، در ساعت 21:29 روز یک شنبه 18آذر ماه ۱۳۹۷، طی مراجعه حضوری درب پایگاه احمدی  تکنسین های اورژانس متوجه شدند که خانم باردار ساله ای دچار درد شدید زایمان شده است. لذا تکنسین های فوریت های پزشکی از آنجایی‌ که مراحل زایمان در آن لحظه آغاز شده بود با انجام اقدامات مورد نیاز ، نوزاد پسر را به دنیا آوردند.

آهنگ زندگی دوباره با صدای بلند گریه نوزاد در آمبولانس طنین افکند

بر اساس این گزارش، نوزاد پس از تولد نبض و تنفس نداشت که سریعا عملیات احیاء قلبی ریوی برای نوزاد آغاز شد بعد از حدود پنج دقیقه احیاء ، نبض و تنفس نوزاد به حالت طبیعی و نرمال برگشت . در پایان تمام اقدامات درمانی لازم ، مادر و نوزاد در سلامت کامل به  بیمارستان شهداء خلیج فارس تحویل داده شد .

گفتنی است : آقایان علی رضایی راد و مسعود توانا  ، کارشناسان فوریتهای پزشکی حاضر دراین عملیات زایمان و احیاء موفق  بودند.

 

 

 

 

دوشنبه, 19 آذر 1397 ساعت 04:05

نجات نوزاد دو ساعته با اورژانس هوایی بوشهر

نوشته شده توسط

 بالگرد امداد هوایی بوشهر نوزاد دو ساعته را در استان کنگان نجات داد و به بیمارستان منتقل کرد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی بوشهر ، مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان بوشهر گفت : صبح روز یک شنبه هجدهم آذر در پی امداد خواهی نیروهای بیمارستان کنگان برای نجات یک نوزاد دو ساعته که آپگار 3 از ده را داشته و نیاز به تخت ICU و اقدامات فوری ، عوامل اورژانس هوایی بوشهر به محل اعزام و این نوزاد را به بیمارستان سلمان فارسی تامین اجتماعی بوشهر انتقال دادند.

دکتر عبدالرحیم دادجو  افزود این عملیات هوایی با تلاش نیروهای امدادی فوریت های پزشکی استان بوشهر با موفقیت انجام شد.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر از 5898 ماموریت در مهر و آبان سال جاری خبر داد

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر، دکتر عبدالرحیم دادجو گفت: در مهر و آبان ماه سال جاری تعداد 7170 تماس با اتاق فرمان‌ اورژانس پیش‌بیمارستانی استان بوشهر برقرار شد که 5898 مورد از آنها منجر به ماموریت شده است.

وی افزود: از مجموع ماموریت‌های انجام شده 4022 مورد غیرتصادفی و 1913 مورد تصادفی بود که 1119 حادثه ترافیکی در نقاط شهری و 794 حادثه  ترافیکی در مناطق جاده‌ای استان رخ داده است.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر تصریح کرد: در این مدت 4168 بیمار و مصدوم پس از دریافت خدمات درمانی فوریت‌های پزشکی، توسط آمبولانس‌های اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان منتقل و 1626 نفر به صورت سرپایی در محل حادثه درمان شدند.

دکتر دادجو خاطرنشان کرد: در مهر و آبان سال جاری، بیشترین موارد حوادث غیرتصادفی در استان بوشهر مربوط به بیماران قلبی با 514 مورد و پس از آن سقوط با 486، مشکلات تنفسی 248، زنان و زایمان 78 و مسمومیت ها 117مورد بوده است.

وی با اشاره به اینکه در این مدت 29 حادثه ویژه اورژانسی در سطح استان رخ داد، اظهار کرد: تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی استان بوشهر در مهر و آبان امسال توانستند 8 بیمار را با موفقیت احیا کنند و در 3 ماموریت به زنان باردار در زایمان نوزاد یاری رساندند.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر همچنین به انجام 7ماموریت امداد هوایی در استان بوشهر اشاره کرد.

 

 

 

شنبه, 17 آذر 1397 ساعت 10:00

انجام 18868 در شش ماهه اول سال 97

نوشته شده توسط

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی از  18868 ماموریت به همت تکنسین‌های فوریت ‌های پزشکی بوشهر در شش ماهه اول سال 97 خبر داد

به گزارش روابط عمومی ، دکتر عبدالرحیم دادجو با اشاره به 21935 تماس با مرکز اورژانس ۱۱۵ بوشهر، گفت: از این تعداد 18868 مورد منجر به مأموریت شد که 10539 مورد شهری و 8329 مورد نیز جاده‌ ای بوده است.

وی در ادامه گفت : 7315 مورد حوادث ترافیکی ، 11553مورد حوادث غیر ترافیکی و بیماری بودند  . از این تعداد ماموریت ، 11232 مورد به مراکز درمانی استان اعزام شدند و 3254 مورد درمان در محل گردید . میانگین زمانی  استان بوشهر رسیدن بر بالین بیمار در ماموریت های شهری 5 دقیقه و رسیدن بر بالین بیمار در ماموریت های جاده ای 7 دقیقه می باشد .

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه بیان داشت در این مدت ، بالگرد امدادی اورژانس ۱۱۵ بوشهر برای انجام  15 مأموریت، به پرواز درآمده است .

وی ادامه داد: تکنسین ‌های فوریت ‌های پزشکی در شش ماهه نخست ، 1550 مورد ماموریت بیماران قلبی ، 14مورد احیای موفق و 4 مورد کمک به زایمان مادر باردار را در کارنامه خود به ثبت رساندند .

گفتنی است : کل استان 116 مورد حادثه ویژه داشتیم که اهم آنها ترافیکی،مسمومیت ،غرق شدگی می باشد و بیشترین ماموریت های 115 در شهرستان بوشهر و گناوه انجام شده که 25درصد ماموریتها را بخود اختصاص داده اند .

دکتر دادجو اضافه کرد: فوریت های پزشکی استان بوشهر با برخورداری از یک بالگرد هوایی، 35 پایگاه جاده‌ای و 15 پایگاه شهری اورژانس به همراه 75 دستگاه آمبولانس و 377 تکنسین و امدادگر، به صورت ۲۴ساعته در حال ارائه خدمات به مصدومان و بیماران اورژانسی است .

 

 

 

 

 

شنبه, 17 آذر 1397 ساعت 06:25

برگزاری دوره آموزشی عملیات اورژانس هوایی

نوشته شده توسط

مسئول آموزش حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهرازدوره آموزشی عملیات اورژانس هوایی در شهرستان بوشهرخبر داد

 به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر ، سید حمید حسینی کیا اظهار کرد: کارگاه آموزشی عملیات اورژانس هوایی با مشارکت اساتید : آقای علیرضا پورشمس معاون عملیات اورژانس و کاپیتان بابایی خلبان بالگرد اورژانس بوشهر به مدت 8 ساعت  در تاریخ 14آذر ماه سال جاری در محل بیمارستان سلمان فارسی برگزارشد.   

                                                             
وی افزود: در این دوره که با هدفِ ارتقای سطح دانش، نگرش و عملکرد پرسنل فوریت‌های پزشکی در ماموریتهای اورژانس هوایی به صورت تئوری و عملی برگزار شد ، 40 نفر از پرسنل اورژانس استان بوشهر با ظرفیت هر شهرستان دو نفر ، کل نیروهای ستادی و کل نیرو های دیسپج از تمام شهرستانها شرکت کردند.


مسئول آموزش حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر تصریح کرد: مباحث مختلفی چون آشنایی با تمام اجزاء بالگرد ، مخاطرات و اندیکاسیون های اعزام بالگرد  از عناوین مطرح شده در این دوره آموزشی بود.


حسینی کیا خاطرنشان کرد : در پایان دوره پرسنل برای آشنایی با بالگرد به محل پد بالگرد رفتند و از نزدیک تمام قسمت های بالگرد را مشاهده نمودند  .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

همایش پدافند غیرعامل و بیوتکنولوژی- بیوتروریسم و هسته ای در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد

رییس مرکز مدیریت حوادث پیش بیمارستانی گفت : اولین طراح پدافند غیر عامل خداوند است .

دکتر عبدالرحیم دادجو رییس مرکز مدیریت حوادث پیش بیمارستانی و دیگر اساتید از دانشگاه علوم پزشکی بوشهر سخنران این همایش بودند .

اساتید با نشان دادن اسلایدها و تصاویر مستند ، تهدیدات بیوتکنولوژی و هسته ای دشمنان بر علیه مسلمانان را تشریح کردند.

دکتر دادجو گفت : پدافند یا (پاد آفند ) پاد به معنی ضد در مفهوم کلی ، مجموعه اقداماتی است که به‌منظور دفع خنثی سازی٬کاهش تأثیر اقدامات آفندی دشمن و جلوگیری از دستیابی دشمن به اهداف خودی انجام می‌گیرد.

وی بیان داشت : اولین طراح پدافند غیر عامل خداوند رب العالمین بوده ، و این موضوع را با کمک علم پزشکی و تشریح آناتومی غده هیپوفیز که مرکز فرماندهی کل بدن است و قرار دادن در یک جای امن و حفاظت شده مثل  جمجمه و حفاظت کل اجزاء حیاتی در اسکلت بدن انسان ، به اثبات رسانید .

وی عنوان کرد: ریشه‌های پدافند غیر عامل در قرآن و سنت وجود دارد، اگر به جنگ‌های صدر اسلام و غزوات حضرت رسول(ص) نگاه کنیم می بینیم عقبه جبهه را بر اساس پدافند سیستم‌های دفاعی که امروزه از آن به عنوان پدافند غیر عامل یاد می‌شوند حفظ کرده‌اند از سوی دیگر وقتی به آیه مبارکه «وَأَعِدُّواْ لَهُم مَّا اسْتَطَعْتُم مِّن قُوَّةٍ وَمِن رِّبَاطِ الْخَیْلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدْوَّ اللّهِ وَعَدُوَّکُمْ وَآخَرِینَ مِن دُونِهِمْ لاَ تَعْلَمُونَهُمُ اللّهُ یَعْلَمُهُمْ وَمَا تُنفِقُواْ مِن شَیْءٍ فِی سَبِیلِ اللّهِ یُوَفَّ إِلَیْکُمْ وَأَنتُمْ لاَ تُظْلَمُونَ» در رابطه با قدرت و قوت ملی تفسیر می‌شود بخشی از این قوت و قدرت پیشگیری از هرگونه آسیب وارد‌ آمدن است که بخشی از آن در سلامت مردم تعبیر می‌شود.

وی افزود: انسان‌ها بر اساس باور خود تصمیم می گیرند و کار می‌کنند از نظر ما موضوعات فرهنگی و آموزشی در پدافند غیر عامل به ویژه در حوزه سلامت در اولویت نخست است و تلاش می‌شود اول جامعه مخاطبان رده یک و دو که عمدتا مسئولان و کارشناسان هستند سپس مردم را که در سطح بعدی قرار می‌گیرند با استفاده از باور‌ها توانمند کرده تا بتوانند اصول پدافند غیر عامل را به آسانی یاد بگیرند.

به گزارش روابط عمومی در ادامه کارگاه CBRN  توسط مسئول آموزش اورژانس برگزار شد .

 

 

در این کارگاه که با هدف آشنایی بیشتر مدعوین با مخاطرات بیوتروریستی بود سید حمید حسینی کیا با استفاده از مولاژ و گروه بازیگران توانستند به طور عملی مبارزه و خنثی سازی تهدیدات را به صحنه نمایش بگذارند . 

گفتنی است این همایش به همت بسیج جامعه پزشکی  و مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد

 

 

یکشنبه, 11 آذر 1397 ساعت 07:59

اعزام بالگرد

نوشته شده توسط

آمبولانس هوایی بوشهر بار دیگر برای انتقال مصدوم خانمی 81 ساله ، به خدمات تخصصی پزشکی نیاز داشت به جزیره خارگ رفت 

معاون عملیات مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر در گفتگو با روابط عمومی اورژانس 115 گفت: خانمی  81 ساله که در اثر سقوط  از ناحیه ران آسیب‌دیده و به خدمات تخصصی پزشکی نیاز داشت، به دلیل اهمیت بررسی‌های بالینی و احتمال پیش آمد مشکلات عروقی ناحیه آسیب‌دیده می‌بایستی در کمترین زمان از بیمارستان جزیره خارک به بیمارستان مرکزی بوشهر منتقل و تحت مراقبت‌های ویژه قرار می‌گرفت.

علیرضا پورشمس افزود: با همکاری‌های به‌عمل‌آمده از سوی سازمان اورژانس و تیم عملیات پرواز ترتیبی داده شد تا تیم عملیاتی بالگرد اورژانس آقایان حبیب شنبدی و سید رسول هاشمی به منطقه اعزام و مصدوم را از فراز آب‌های خلیج‌فارس به بیمارستان تخصصی شهدای خلیج فارس بوشهر منتقل کنند.

 

 

انتهای پیام ز.ن .5000

 

 

شنبه, 10 آذر 1397 ساعت 08:07

مانور سراسری زلزله در استان بوشهر

نوشته شده توسط

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر گفت: صبح روز چهارشنبه مانور " ایمنی در زلزله" با هدف آشنایی دانش‌آموزان با مخاطرات زلزله و راه‌های عملی مقابله با این خطرات در استان بوشهر برگزار شد .

 

مسئول اورژانس 115 عسلویه از گرفتار شدن توریست های یزدی در روستای بنود خبر داد .

به گزارش روابط عمومی آقای فیصل حمودی گفت : در روزیک شنبه 4/9/97 ساعت 11:46 خانمی با مرکز پیام اورژانس 115 شهرستان تماس گرفته و اعلام نمودند 42 نفر در ساحل دهکده بنود گیر افتاده و احتمال اینکه در دریا غرق شوند وجود دارد 

وی افزود : مرکز پیام این شهرستان علاوه بر هماهنگیهای با اتش نشانی و منطفه ویژه عسلویه  جهت اعزام امبولانس  دو کد اورژانس جاده ای بیدخون و چاه مبارک نیز به محل حادثه اعزام گردید . 

 حمودی تصریح کرد : بعد از  نجات مصدومین و اطمینان از صحت وسلامتی هموطنان  ساعت 13:27 دقیقه ماموریت به پایان رسید و هر دو آمبولانس  به پایگاه خود برگشتند .

ز.ن /5000 

 

 

 

 

Community Blog


cache/resized/387e256f1b3451ca3e5961a23f6cfc55.jpg
سه تن از اعضای
cache/resized/cead87738567471ca93b139af22791e2.jpg
مشاور وزیر بهداشت و
cache/resized/9f2d96142d80972e34568cb661619a6b.jpg
بیمار قلبی بعد از
cache/resized/24040c9e3d691928bff357c2b13970b0.jpg
مشارکت بالگرد
cache/resized/a6992808615d9adeaa018af22cce49ff.jpg
به گزارش مسئول
cache/resized/3a7e1e5a2ce7d790ebb48695bd6c6472.jpg
مسئول آموزش سازمان

کاربر آنلاین

ما 22 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

تصاویر و ویدئوهای ویژه

 بالگرد امداد هوایی بوشهر برای نجات بیمار قلبی به
تکنسین‌های فوریتهای پزشکی ۱۱۵بوشهر در عملیات
 بالگرد امداد هوایی بوشهر نوزاد دو ساعته را در
مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر از 5898
مدیر حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی
مسئول آموزش حوادث و فوریت‌های پزشکی استان
همایش پدافند غیرعامل و بیوتکنولوژی- بیوتروریسم و
در همایشی با عنوان  پدافند غیرعامل راه‌های نوین