خبرهای اسلاید شو

خبرهای اسلاید شو (84)

رییس سازمان اورژانس 115 استان بوشهر خبر داد

اورژانس هوایی بوشهر برای نجات  آقایی 45 ساله به پرواز در آمد

به گزارش روابط عمومی؛ رییس سازمان اورژانس 115 استان بوشهر اظهار کرد: روز چهارشنبه یکم خرداد سال جاری بالگرد اورژانس ساعت ٧:55 صبح آقایی 45 ساله كه دچار مشکل التهاب پانکراس شده از بيمارستان خليج فارس خارگ به مركز آموزشی شهداء خلیج فارس استان بوشهر جهت اقدامات فوري پزشكي انتقال داد.

دکتر عبدالرحیم دادجو بیان کرد: دراين پرواز تیم عمليات پزشکی اورژانس مهران عباسي، خدارحم نویدکیا و تیم پروازی کاپیتان رحیمی، کاپیتان بهادری است.

چهارشنبه, 01 خرداد 1398 ساعت 07:51

رکورد تعداد پرواز در یک ماه اورژانس هوایی بوشهر شکسته شد

نوشته شده توسط

رییس سازمان اورژانس 115 استان بوشهر خبر داد

رکورد تعداد پرواز در یک ماه اورژانس هوایی بوشهر شکسته شد

به گزارش روابط عمومی ؛ رییس سازمان اورژانس 115 استان بوشهر؛ دکتر عبدالرحیم دادجو ضمن تقدیر از تلاش پرسنل اورژانس هوایی  اظهار کرد: در اردیبهشت 1398 اورژانس هوایی 115 بوشهر با انجام 13 سورت ماموریت موفق در قالب ٢٤ ساعت  پرواز به 13 نفر از مددجویان جان دوباره بخشید این امر در استان از سال 1393 که اورژانس هوایی راه اندازي شد تا کنون نوعی رکورد محسوب می‌شود.

معاون ارشد سازمان اورژانس115 و مسئول پایگاه اورژانس هوایی؛ علیرضا پورشمس در این خصوص افزود: جا دارد از تیم عملیات پزشکی، پرسنل توانمند و دلسوز اورژانس هوایی آقایان خدارحم نویدکیا، حبیب شنبدی، مهران عباسی، وحید کشاورز  و تیم توانمند پروازی آقایان کاپیتان رسول علوی، كاپيتان سید هادی رحیمی، كاپيتان سجاد حسینی و كاپيتان شهرام بهادری تقدیر و تشکر به عمل آید.

رییس سازمان اورژانس 115 استان بوشهر خبر داد

سومین دوره جلسه حلقه صالحین بسیج کارکنان سازمان اورژانس 115 استان بوشهر برگزار شد

به گزارش روابط عمومی؛ دکتر عبدالرحیم دادجو رییس سازمان اورژانس 115 بوشهر اظهار کرد: سومین جلسه آسمانی حلقه صالحین بسیج کارکنان سازمان اورژانس استان با هدف خنثی سازی تبلیغات منفی دشمنان اسلام در محل دپارتمان بحران سازمان برگزار شد.

گفتنی است: مسئول بسیج خواهران سازمان اورژانس؛ صدیقه براری؛ این جلسه را با تلاوت و تشریح یک جزء قرآن و دعای ماه رمضان مزین نمود.

رییس سازمان اورژانس 115 استان بوشهر خبر داد

به همت واحد آموزش سازمان اورژانس بوشهر دوره‌ی آموزش احیای قلبی ریوی پایه به مراقبان سلامت آموزش پرورش استان ارائه شد.

به گزارش روابط عمومی؛ رییس سازمان اورژانس 115 استان بوشهر اظهار کرد: به همت واحد آموزش سازمان اورژانس دوره‌ی آموزشی احیای قلبی ریوی پایه به مراقبان سلامت ارائه شد.

گفتنی‌است: مسئول آموزش سازمان اورژانس؛ سید‌‌حمید‌حسینی‌کیا؛ در این دوره آموزشی آشنایی با اصول کلی احیاء قلبی، تشخیص بیماران ایست قلبی، نحوه برخورد با بیماران قلبی و بیماران دچار کاهش سطح هشیاری، نحوه انجام ماساژ قلبی و مدیریت راه هوایی را به صورت تئوری و عملی آموزش دادند.

دکتر عبدالرحیم دادجو افزود:  تعداد 60  نفر معلم‌های کل استان در محل آموزش پرورش شهرستان بوشهر از این دوره بهره بردند.

نجات جان مصدوم سوختگی هفتاد درصد بوسیله  بالگرد اورژانس استان بوشهر

به گزارش روابط عمومی؛ معاون ارشد سازمان اورژانس 115 استان بوشهر از اعزام مصدوم سوختگی 70 درصد توسط بالگرد اورژانس ۱۱۵ بوشهر از بیمارستان شهداء خلیج فارس  به بیمارستان شهید چرومی گناوه خبر داد.

علیرضا پورشمس گفت: در ساعت 15:27روز سه شنبه هفدهم اردیبهشت ماه سال جاری به دنبال تماس از بیمارستان شهداء با مرکز پیام اورژانس ۱۱۵ بوشهر مبنی بر در خواست اعزام مصدوم خانمی 60 ساله که در اثر انفجار کپسول گاز دچار سوختگی ناحیه دست و پا و شکم و کمر شده؛ به بیمارستان سوانح و سوختگی چرومی گناوه، عملیات بالگرد سریعا آغاز شد .

پورشمس ادامه داد: مصدوم کمتر از سی دقیقه به بیمارستان چرومی منتقل شد، در این ماموریت حساس تیم عملیاتی آقایان حبیب شنبدی و مهران عباسی ایفای نقش کردند.

انتهای پیام/ زن- 5000

تقدیر از نیروهای خدماتی سازمان اورژانس 115 استان بوشهر به مناسبت روز کارگر

به گزارش روابط عمومی؛ رییس سازمان اورژانس 115 استان بوشهر ضمن تبریک روز کارگر اظهار کرد: طی مراسمی که با حضور معاون ارشد عملیات، معاون مالی اداری، واحدهای ستادی، نیروی عملیاتی و نیروی خدماتی شاغل؛ در محل واحد مدیریت  از زحمات یک سال گذشته کارگران تقدیر و تشکر گردید و به رسم یادبود در یک فضای صمیمی لوح تقدیر و هدیه به ایشان تقدیم شد.

 دومین رزمایش پرتوی با سناریوی تخلیه اضطراری روستاهای هلیله و بندرگاه و کمپ مروارید در جوار نیروگاه اتمی بوشهر به فرض حادثه در این نیروگاه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی؛ رییس کارگروه سلامت در حوادث و پدافند غیر عامل دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر اظهار کرد: برابر سناریوی تنظیمی صبح امروز دوازدهم اردیبهشت سال 98 ساعت 8:47 مسئولان نیروگاه اتمی بوشهر متوجه حادثه‌ای شدند و آن را به اطلاع استاندار بوشهر که فرمانده قرارگاه پدافند غیرعامل استان است، رساندند، براین اساس استاندار در ساعت 9:11 اعلام وضعیت زرد کرد.

دکتر کشمیری در این خصوص بیان نمودپس از اطلاع رسانی و فراخوان نیروها و فعالسازی قرارگاه پدافند پرتوی بوشهر؛ بلافاصله اتاق بحران دانشگاه علوم پزشکی با حضور روئسا و مسئولین تراز اول دانشگاه در محل مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان بوشهر فعال شد .

دبیر کارگروه سلامت در حوادث و پدافند غیر عامل دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر در آیین این رزمایش افزود: دستور استقرار ایستگاه پایش، رفع آلودگی، پست امداد پیشرفته و اردوگاه اسکان اضطراری در پنج نقطه داده شد.

دکتر عبدالرحیم دادجو بیان کرد: کلیه تیم‌های عملیاتی به محل ماموریت خود در تابعیت فرماندهان صحنه اعزام شدند و سپس دستور برقراری ارتباطات امن بین فرمانده صحنه و اتاق بحران دانشگاه داده شد.

دکتر دادجو تصریح کرد: این رزمایش در پنج مرحله پیام از جمله تخلیه مردم از محل حادثه، انتقال مصدومین به بیمارستان، آلودگی زدایی از مصدومین، اعلام صحنه تصادف زنجیره ای، اعلام سوختگی، انتقال مصدوم به استان همجوار با بالگرد اورژانس اجرا و در ساعت 15 با اعلام وضعیت سفید از سوی فرمانده قرارگاه استانی پایان پذیرفت.

گفتنی است آژانس بین المللی انرژی اتمی از ایران خواسته است رزمایش پرتویی را برگزار کند.

 

 

چهارشنبه, 11 ارديبهشت 1398 ساعت 08:55

بازدید 300 دانش آموز از سازمان اورژانس 115 استان بوشهر

نوشته شده توسط

رییس سازمان اورژانس 115 استان بوشهر از بازدید 300 دانش‌آموز  مقطع پیش دبستانی و دبستان  از پایگاه‌های اورژانس115، مرکز پیام و آمبولانس‌های‌115 استان بوشهر خبر داد

به گزارش روابط عمومی؛ رییس سازمان اورژانس 115 استان بوشهر اظهار کرد: از روز دوم اردیبهشت سال جاری تا امروز 11 اردیبهشت 98 سیصد  دانش آموز از پایگاه‌ها،  آمبولانس‌ها و  مرکز پیام استان بوشهر بازدید کردند.

دکتر عبدالرحیم دادجو  با بیان اینکه این آموزش در راستای فراخوان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور بوده و جهت ارتقاء سطح آگاهی دانش‌آموزان در خصوص برخورد با بیماران و آشنایی دانش آموزان با سیستم اورژانس و آمبولانس توضیحاتی نیز داده شد.

لازم به ذکر است دانش آموزان دختر و پسر از مدارس دولتی و غیر دولتی و معلمان توسط کارشناس آموزش اورژانس۱۱۵ استان بوشهر صدیقه براری آموزش دیدند. در پایان سوالاتی نیز در خصوص کمکهای اولیه، طریقه تماس، ستاره حیات روی آمبولانس از طرف خانم براری به دانش آموزان مطرح شد و دانش آموزانی که پاسخ صحیح می‌گفتند مورد تشویق قرار گرفتند.

رییس سازمان اورژانس بوشهر خبر داد:

استقبال از ریاست جمهوری و هیئت دولت توسط سازمان اورژانس 115 

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس 115؛ جلسه هماهنگی سازمان اورژانس  در خصوص سفر ریاست محترم جمهور و هیئت دولت و رییس اورژانس کشور به استان بوشهر و شهرستان کنگان روز شنبه مورخ 25 اسفند سال جاری در محل دفتر رییس اورژانس  برگزار گردید.

در این جلسه رییس اورژانس  بیان داشت : در آستانه سفر قریب‌الوقوع ریاست محترم جمهور و هیئت دولت به استان بوشهر هستیم که این سفر فرصت خوبی است به نفع استان بهره مند شویم .

دکتر دادجو در خصوص هماهنگی و اطلاع رسانی به نیروهای امدادی و عزیمت بالگرد، اتوبوس آمبولانس و  چندین دستگاه آمبولانس‌ و آماده باش کل استان  جهت دیدار و سخنرانی ریاست محترم جمهور مطالبی عنوان نمود و از مدیران اجرایی خواست در استقبال از ریاست جمهور و هیئت دولت کل نیروهای سطح استان آماده باشند در این استقبال حضور پر شور داشته باشند.

 رییس سازمان اورژانس 115از استقبال حجت الاسلام حسن روحانی و هیت همراه روز یکشنبه در ورزشگاه شهدای کنگان گفت : در این مراسم هفت دستگاه آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، و یک فروند بالگرد و 22 نفر نیروی تکنسین ماهر پوشش امدادی را بر عهده دارند . 

 

رییس سازمان اورژانس 115 خبر داد

آموزش پیشگیری از حوادث چهارشنبه سوری به 6000 نفر/ گزارش تصویری

به گزارش روابط عمومی؛ رییس سازمان اورژانس 115 اظهار کرد: شش هزار نفر عموم مردم اعم از دانش آموزان مقطع پیش دبستانی تا پیش دانشگاهی، نمازگزاران در مساجد، حسینیه‌ها و مردم در پارک‌ها از آموزش‌های اورژانس 115 جهت پیشگیری از حوادث احتمالی چهارشنبه آخر سال بهره بردند. 

 

 

 

 

 

 

 

دکتر عبدالرحیم دادجو بیان کرد: آموزش‌های اورژانس شامل تهیه و توزیع ده هزار پمفلت در سطح استان و تهیه بنر شامل نکات مهم پیشگیری از حوادث مربوط به چهارشنبه آخر سال از اول اسفند شروع و هنوز هم ادامه دارد. 

گفتنی است در همین راستا یک همیار 6 ساله ((اهورا جمالی )) نیز به آموزش پیشگیری از حوادث چهارشنبه سوری مقطع سنی خود در مدرسه بچه‌های ایران پرداخت.

 

دکتر دادجو افزود: هرگونه بی توجهی به نکات ایمنی و سهل انگاری در برپایی مراسم چهارشنبه سوری می تواند زیان های جانی و مالی سنگین و غیر قابل جبرانی را در حوادث چهارشنبه سوری به دنبال داشته باشد.حادثه برای هرکسی اتفاق میفتد. در برخی حوادث، افرادی کشته شده یا به شدت آسیب میبینند. اما از بروز اغلب حوادث از جمله حوادث چهارشنبه سوری میتوان جلوگیری کرد.

 

 

 

 

 

نکات مهم پیشگیری از حوادث چهارشنبه سوری

باید به بچه ها آموزش داد که آنها در مقابل مواد محترقه و منفجره و آتش بازی آسیب پذیر هستند. آموزش آسیب پذیری در مقابل خطرات مذکور، از اهمیت خاصی برخوردار است. 

از نگهداری مواد محترقه، تهیه و ساخت وسایل آتش بازی به خصوص در منزل، زیر زمین، محل کار و … جداً جلوگیری کنید. از حمل مواد محترقه و آتش گیر و انفجاری حتی به مقادیر بسیار کم، در جیب لباس و کیف جداً خودداری کنید. 

همیشه در مواقع آتش بازی جهت اطفاء حریق، آب، کپسول اطفاء حریق و حتی الامکان جعبه کمکهای اولیه در دسترس باشد. مواد آتش بازی (منفجره و محترقه) را به طرف افراد دیگر پرت نکنید. هیچگاه مواد آتش بازی (منفجره و محترقه) را در ظروف شیشه ای یا فلزی قرار ندهید، زیرا در صورت انفجار ذرات شیشه یا فلز، به اطراف پرتاپ شده و سبب صدمات و خطرات جانی خواهد شد.

هیچگاه از الکل برای آتش گیری مواد استفاده نکنید. از آتش زدن لاستیک، هیزم، کارتن خالی و امثال آن چه در واحدهای مسکونی و چه در معابر، کوچه و خیابان خودداری نمایید. از پرتاب مواد آتش زا مانند فشفشه و موشک بر روی درخت ها، بام و بالکن منازل که از عوامل عمده بروز آتش سوزی است جداً خودداری کنید.

از ریختن مواد سریع الاشتعال مانند نفت، بنزین و غیره بر روی مواد آتش گیر جداً خودداری شود. از قرار دادن ظروف تحت فشار از جمله کپسول، اسپری، حشره کش ها و غیره بر روی آتش خودداری شود. از سوزاندن وسایلی چون کپسول گاز، لاستیک و آمپول و استفاده از مواد آتش زا نظیر بنزین، الکل، کاربیت و مانند آن جداً خودداری نمایید.

از برپایی آتش در معابر باریک و در نزدیکی پستهای برق یا ایستگاههای تقلیل فشار گاز و پارکینگهای عمومی پرهیز کنید.

از برپایی آتش های حجیم و غیرقابل مهار خودداری کنید . استفاده از مواد آتش بازی هرگز به طور کامل ایمن نیست، حتی در صورتی که مراقبت کامل صورت گیرد.

حوادث نه تنها ممکن است برای کسانی که از آن استفاده می کنند به وجود آید، بلکه برای کسانی که این مواد را درست می کنند نیز ممکن است اتفاق بیفتد. پس از مکان هایی که از مواد محترقه در آن استفاده می شود دوری کنید.

در صورت بروز هرگونه حریق و یا حادثه ضمن حفظ خونسردی در اسرع وقت با شماره تلفن ۱۱۵ سازمان اورژانس و ۱۲۵ سازمان آتش نشانی تماس گرفته و مراتب را با ذکر نوع حادثه و نشانی دقیق اطلاع دهید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید

 

Community Blog


cache/resized/387e256f1b3451ca3e5961a23f6cfc55.jpg
سه تن از اعضای
cache/resized/cead87738567471ca93b139af22791e2.jpg
مشاور وزیر بهداشت و
cache/resized/9f2d96142d80972e34568cb661619a6b.jpg
بیمار قلبی بعد از
cache/resized/24040c9e3d691928bff357c2b13970b0.jpg
مشارکت بالگرد
cache/resized/a6992808615d9adeaa018af22cce49ff.jpg
به گزارش مسئول
cache/resized/3a7e1e5a2ce7d790ebb48695bd6c6472.jpg
مسئول آموزش سازمان

کاربر آنلاین

ما 22 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

تصاویر و ویدئوهای ویژه

cache/resized/7478b33aef1ba65e773867ea6273c388.jpg
رییس سازمان اورژانس 115 استان بوشهر خبر داد
cache/resized/98cdfe8c7bb052593e01635bd7b7a34f.jpg
رییس سازمان اورژانس 115 استان بوشهر خبر داد
cache/resized/24551ae143c83215651d64cdca11fd69.jpg
رییس سازمان اورژانس 115 استان بوشهر خبر داد
cache/resized/260231aea02f67222a56f22a8db43cf6.jpg
رییس سازمان اورژانس 115 استان بوشهر خبر داد به
cache/resized/8b8c321ea53cb2e99a63e9c781285e91.jpg
نجات جان مصدوم سوختگی هفتاد درصد بوسیله  بالگرد
cache/resized/3b3c7b526c15b4ad79dfde45748e8daf.jpg
تقدیر از نیروهای خدماتی سازمان اورژانس 115 استان
cache/resized/c280118be6208ebf734ac46e7124a281.jpg
 دومین رزمایش پرتوی با سناریوی تخلیه اضطراری
cache/resized/9dd29724f2b9e7fbac03750e26e8cb7f.jpg
رییس سازمان اورژانس 115 استان بوشهر از بازدید 300